W jaki sposób meble podkreślają charakter właściciela domu.

Maj 23, 2018 / W kategorii: :  Dom i budownictwo
luksusowe_wnentrza

Na każdym etapie naszego życia spotykamy się z trudnymi decyzjami. Problematyka niektórych decyzji, opiera się na mnogości dostępnych opcji wyboru. Nic nie odzwierciedla tego właśnie aspektu, w równym stopniu, co projektowanie wnętrz. Niezależnie od tego czy projektujemy wnętrze biurowe, hotelowe, restauracyjne, czy też własnego gniazdka, selekcja mebli odpowiadających naszym potrzebom, stanowi nie lada wyzwanie.

Chcąc dokonać właściwego wyboru mebli musimy brać pod uwagę wiele aspektów, takich jak rozmiary wnętrza, jego jasność, rodzaje użytych wykończeń wnętrza i wiele innych. W tym właśnie momencie powinniśmy, odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chcemy w ogóle umeblować daną przestrzeń. W zależności od potrzeb, będziemy w stanie określić jakie rodzaje mebli będą najwłaściwsze. Na samym początku warto więc ustalić przeznaczenie wnętrza, dajmy na to sypialni. Co za tym idzie wiemy iż potrzebujemy łóżko. W dalszej kolejności ustalamy jakie inne funkcje poza spaniem ma pełnić nasza alkowa, czy ma być również garderobą, a może potrzebujemy wygospodarować miejsce na rozłożenie maty do porannych ćwiczeń ? Znając odpowiedzi będziemy w stanie zawęzić lub rozszerzyć krąg potrzebnych nam mebli o inne pozycje.

Gdy już więc wiemy jakiego rodzaju meble nas interesują, możemy wziąć pod uwagę inne z podanych wyżej czynników, które pomogą nam odzwierciedlić charakter wnętrza, poprzez dobór odpowiednich materiałów z których, będą wykonane meble. Opcji jest wiele. Począwszy od sklejki i drewna, przez szkło i stal, aż po tworzywa sztuczne, a nawet kamień. Niezależnie od tego, jak wiele radości sprawia nam dobór najpiękniejszych mebli jakie uda nam się zobaczyć w trakcie sklepowych eksploracji, musimy pamiętać aby powściągnąć wodze fantazji i zachować jednolitość w doborze materiałów oraz ich tonacji. Pozwoli nam to uniknąć sytuacji ,w, których początkowa euforia i zachwyt nad każdym elementem z osobna zamieni się w irytację i zmęczenie wywołane chaotycznością wnętrza, które tak jak wspomniana wyżej sypialnia stanowi rodzaj azylu i miejsce w którym spędzamy jedną trzecią naszego życia.

Możemy w tym miejscu posiłkować się licznymi z katalogów wnętrz, które stanowią nie lada inspirację, oraz sporą ulgę, dla wszystkich wobec wszystkich powyższych dylematów. Lecz i tu pojawia się problem. Czy chcemy bowiem, aby nasze wnętrza były czymś niepowtarzalnym i decydujemy się na wybór, małego lokalnego warsztatu meblarskiego ? Czy może wolimy wpasować się w dobrze rozumiane kanony estetyki, i udajemy się do jednej z dużych sieci meblowych, których jednolita oferta sprawia iż mamy pewność co do tego jak będzie wyglądać efekt końcowy.

Niezależnie od tego jaką decyzję podejmiemy, meble zawsze, będą mówiły o nas więcej niż tysiąc słów, i z pewnością  niejednokrotnie zadecydują o naszej wygodzie czy też nastroju, w czasie gdy słowa nie są wypowiadane, lub jest ich wiele jednak, nie kolidują z nastrojem wywołanym przez wnętrze w którym przebywamy. Pamiętajmy o tym iż zmieniając stary mebel na nowy, zmieniamy nie tylko przedmiot ale i nastrój wnętrza w którym przebywamy.

Zajrzyj również na:

Ekskluzywne meble wypoczynkowe na wymiar

Producent mebli wypoczynkowych na wymiar

 

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031