W grupie raźniej

Sierpień 30, 2016 / W kategorii: :  Hobby, zainteresowania
promocje

Zakupy realizowane grupowo to stosunkowo nowa forma kupowania. Jest reakcją na długi łańcuch pośredników, jaki pokonuje towar od momentu jego wytworzenia przez producenta, zanim dotrze do konsumenta, co podwyższa jego cenę (drastycznym przykładem jest paliwo). Kupony grupowe obniżają więc cenę zakupów i pomagają realnie wesprzeć swój miesięczny budżet dodatkowymi kwotami. W Polsce taki wariant zakupów jest dostępny od 2010 roku.

Po kilku latach mamy szereg serwisów, które koncentrują się generalnie na dużych miastach i tam oferują promocje, skierowane na grupy konsumenckie. Ciekawostką jest fakt, że najczęściej kupony grupowe dotyczą usług, rzadziej produktów i najwięcej z nich występuje w przedziale 50-150 zł. Warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób możemy oszczędzić podwójnie – oszczędzając na zakupach oraz uczestnicząc w programach partnerskich, które są oferowane na niektórych platformach do transakcji grupowych. Dzięki nim możemy polecać nowym osobom dołączenie do takiego serwisu, np. poprzez link dedykowany i zdobywać w ten sposób dodatkowe bonusy. Natomiast dane portale pobierają opłaty w różny sposób. Część z nich wymaga opłaty za umieszczenie oferty na stronie, ale większość pobiera prowizję dopiero, gdy kupony grupowe będą kupione. Portal kalkuluje wysokość rabatów w taki sposób, żeby zarówno ich sprzedaż, jak i pośrednictwo w niej były opłacalne. W początkowej fazie istnienia tego typu stron można było łączyć niektóre rodzaje takich kuponów, aby otrzymać niemal 100% zniżkę. Poszukiwanie takich okazji jest szczególnie wartościowe, gdy potrzebujemy jakichś dóbr luksusowych, typu wycieczka za granicę, kolacja w pierwszorzędnej restauracji czy usługi fryzjerskie w renomowanym zakładzie. Możemy znaleźć np. ofertę kolacji z 2 daniami w cenie 1.
Warto też obserwować rozwój zakupów grupowych, bowiem w przyszłości mogą pojawić się portale, oferujące np. usługi i towary w zakresie motoryzacji, albo w ogóle portale, które będą specjalizować się w jednej, konkretnej dziedzinie.

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031