Szyfrowanie rozmów

Kwiecień 10, 2017 / W kategorii: :  Sport i turystyka
szyfrowanytelefon

Posiadanie telefonu komórkowego bez wątpienia ułatwia życie. Dzięki niemu można już nie tylko rozmawiać, czy wysyłać wiadomości SMS oraz MMS,ale również na bieżąco sprawdzać pocztę elektroniczną, wykonywać przelewy bankowe i śledzić na bieżąco aktualności na portalach informacyjnych.
Tak rozbudowane funkcje telefonu, znacznie ułatwiają możliwość podsłuchiwania prowadzonych rozmów.
Szyfrowanie rozmów, jest szczególnie ważne w pracy biznesmenów, polityków i służb bezpieczeństwa. Aby zapewnić wysoki poziom ochrony danych, stosuje się dwuetapowe szyfrowanie sprzętowe. Poprzez zastosowanie algorytmu RSA, zweryfikowana zostaje tożsamość rozmówcy, a następnie dźwięk jest transmitowany w zakodowane formie przez moduł GPS.
Mniejszy stopnień zabezpieczenia, ale również ograniczający możliwość podsłuchu, dają aplikacje anty-szpiegowskie, które można pobrać na telefon. Należy przy tym pamiętać, że inne ich typy dedykowane są systemowi Android, a inne iOS.
Podsłuchiwanie rozmów telefonicznych jest obecnie dosyć powszechne, mimo iż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Prowadzą je:

agencje ochrony, za stosowana opłatą
operatorzy GSM,którzy zgodnie z prawem mogą przechowywać zapisy rozmów nawet do sześciu miesięcy
firmy zainteresowane pozyskaniem informacji

Mimo trudności w zachowaniu prywatności, szyfrowanie rozmów telefonicznych, znacznie ogranicza możliwość przechwycenia danych przez osoby trzecie. Z tego względu warto podjąć środki ostrożności dla ochrony swoich, nawet jeśli nie jest się osobą publiczną.

Oficjalny dystrybutor – http://sycretvoice.com/

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031