Spedycja paletowa

Styczeń 25, 2019 / W kategorii: :  Przemysł i technologia
spedycja-paletowa

W ostatnich latach możemy zauważyć znaczy rozwój transportu. Powstaje wiele magazynów i centrów logistycznych. Do każdego z tych miejsc towar musi zostać dostarczony w jak najwygodniejszy sposób. Spedycja paletowa pozwala na przesłanie dużej ilości towaru w wygodnej formie. Do palet mamy dostosowane transporty wewnętrzne w firmach co ułatwia załadunek i rozładunek, idealnie wpasowują się one w wymiary samochodów dostawczych dlatego są najczęściej wybieraną formą.

Koszty spedycji paletowej są uzależnione od tego w jakim kierunku chcemy wysłać towar. Trzeba tu uwzględnić wagę ładunku, palety oraz popularność kierunku, w którym paleta z towarem ma zostać wysłana. Jeżeli spedycja będzie zlecała większą ilość palet do wysyłki to automatycznie cena będzie niższa.

aw_polska_spedycja_paletowa

Najczęściej wykorzystywane i najpopularniejsze są palety drewniane o standardowych wymiarach, można jednak spotkać też palety wykonane z innych tworzyw oraz o niestandardowych wymiarach przeznaczone do spedycji towarów o niestandardowych wymiarach lub kształtach. Warto pamiętać, że przy spedycji paletowej lotniczej wykorzystywane są palety z tektury falistej. Jest ona równie odporna na obciążenia co paleta drewniana, ale sama w sobie jest o wiele lżejsza.

Spedycja paletowa staje również przed różnymi problemami ponieważ o ile podczas transportu towaru na paletach na terenie kraju w praktycznie wszystkich przypadkach wygrywają palety Euro, przy eksporcie towarów na paletach należy się zastanowić czy taka paleta również będzie odpowiednia.

Podczas wysyłania ładunków paletowych ważne jest również odpowiednie umieszczenie i przymocowanie ładunku do palety. Najczęściej wykorzystuje się do tego folie a towary rozkłada się na paletach równomiernie zazwyczaj, jeśli to możliwe, w formie sześcianu. Jeżeli ładunek jest nie wymiarowy należy umieścić w centralnym punkcie palety środek ciężkości towaru co ułatwi transport palety.

Znajomość przepisów i zasad prawidłowego pakowania towaru na palecie pozwala uniknąć problemów z jej spedycją.

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930