Rajskie wycieczki do Bali

Listopad 29, 2018 / W kategorii: :  Sport i turystyka
bali3

Będąc w Indonezji nie można nie skorzystać z jednej z wycieczek do Bali. Spośród 17 tysięcy wysp Indonezji ta na pewno jest najsłynniejsza. Jeżeli chcemy wypocząć na pięknej plaży a także zobaczyć jak wygląda prawdziwa Indonezja, to Bali jest świetnym do tego miejscem.

Na wyspie jest mnóstwo kurortów turystycznych, w każdym przedziale cenowym. Najpopularniejszym jest Kuta, ale tani nocleg znajdziemy również w Legian, Sanur czy Lovina. Stąd można wyruszać na wycieczki, czy to organizowane przez biura podróży czy też na własną rękę. A co warto zobaczyć? Atrakcji jest wiele. Są tu wulkany, wodospady, pola ryżowe i urokliwe świątynie.

Obowiązkowym punktem programu każdej wycieczki do Bali są świątynie, głównie hinduistyczne. Nie do wszystkich można wejść, ale wynagradzają to piękne widoki i wspaniałe fotografie zachodu słońca, które zrobimy podczas takiej wycieczki. Najbardziej malownicze to Pura Tanah Lot i Pura Ulun Danu Bratan. Ta ostatnia jest świetnym przystankiem w drodze do wodospadów. Najefektowniejszym z wodospadów jest Sekumpul a najpopularniejszym Gitgit. Więcej na https://duabenua.com/pl/

Innym wspaniałym miejscem, w którym zrobimy przepiękne fotografie są szczyty wulkanów. Warto udać się na Gunung Agung albo na Gunung Batur, gdzie będziemy mogli podziwiać niezapomniane widoki. Będąc na Bali trzeba też oczywiście zobaczyć pola ryżowe. Znajdziemy je na całej wyspie, ale turyści wybierają przede wszystkim tarasy w okolicy Ubud. Malownicze są również pola w okolicy wioski Jatiluwih.

Gdy będziemy już zmęczeni wycieczkami i znudzeni plażowaniem, możemy udać się do któregoś z parków rozrywki lub do aqua parku. Zarówno dzieciom jak i dorosłym spodoba się możliwość spotkania w takim parku słonia albo delfina. Jeżeli jednak jesteśmy spragnieni poznania kultury mieszkańców Bali, to możemy wziąć udział w którymś ze świąt obchodzonych na wyspie. Szanse, że na coś trafimy są bardzo duże, bo na Bali obchodzi się blisko 200 świąt rocznie.

Wycieczki do Bali to główny kierunek turystów udających się do Indonezji. Jak widać, jest tam co robić. Nikt nie może się tam nudzić a piękne fotografie zostaną pamiątką na lata.

Opracowano dzięki https://duabenua.com/pl/

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930