Prawo w jednym palcu

Marzec 27, 2017 / W kategorii: :  Finanse i biznes
prawnik2

Generalnie każdy, kto idzie do sądu na rozprawę, czuje niepewność, jak zostanie ona rozstrzygnięta. Jednak zupełnie inaczej czuje się ktoś, kto ma za sobą prawdziwego profesjonalistę prawnika. To osoba, która poprzez swoje wieloletnie doświadczeni w pracy z prawem i stosowanie różnych przepisów jest w stanie wygrać każdą sprawę z dziedziny, którą na co dzień najczęściej się zajmuje, a czasami także z innych.
Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to bardzo często sprawy, które dostaje typowy prawnik, dotyczą kwestii rozwodowych i alimentów. W przypadku rozwodu jest to zwykle trudna i długa sprawa, mogąca się ciągnąć nawet przez kilka lat, jeśli małżonkowie chcą orzekania o winie i dokładnego ustalenia opieki nad dziećmi. W takiej sytuacji prawnik musi mieć dobrze opanowane prawo rodzinne, które normuje przede wszystkim Kodeks rodzinny i opiekuńczy, jednak musi też perfekcyjnie umieć je stosować. Wyraża się to zwłaszcza w pytaniach, które zadaje podczas przesłuchania świadkom i stronie przeciwnej. Wtedy musi pytać o fakty, które będą świadczyły na korzyść jego klienta lub zmusić drugą stronę do wyznań, które spowodują, że sędzia wyda
satysfakcjonujący go wyrok.
Prawnik tego typu jest zwykle rozchwytywany, dlatego trzeba szukać go z dużym wyprzedzeniem i najlepiej, gdy „bierze” się go na całą sprawę. Wtedy jest się pewnym, że będzie pamiętał istotne okoliczności faktyczne i prawne sprawy i nie popełni jakiegoś istotnego błędu przez słabą znajomość historii klienta. Dobrze też, jeśli prawnik na każdej rozprawie jest obecny osobiście, a nie wysyła np. aplikanta.

Źródło – http://www.strojekkancelaria.pl/

Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031