Pożyczki bez zdolności kredytowej

Sierpień 23, 2018 / W kategorii: :  Finanse i biznes
leasing

Pożyczki bez zdolności kredytowej to jedna z najlepszych szans na otrzymanie gotówki przez osoby ze zbyt małymi parametrami finansowymi. Pożyczek takich udzielają firmy prywatne, oferując równie atrakcyjne warunki, co banki. Czym zatem są takie pożyczki ? Czy każdy może ją otrzymać ? Jakie są warunki takiej pożyczki ? Odpowiedzi wraz z przydatnymi wskazówkami w dalszej części tekstu.

Czym są i kto udziela pożyczek bez zdolności kredytowej ?

Pożyczki bez zdolności kredytowej to pożyczki udzielane na podstawie umowy cywilnoprawnej przez prywatne instytucje finansowe. Jako że ten rodzaj pożyczek nie jest regulowany prawem bankowym, wymagania wobec pożyczkobiorców mogą być znacząco niższe. Prywatne firmy bardzo często udzielają pożyczek osobom, które nie mają stałego zatrudnienia, są studentami lub mają bardzo niskie dochody. Jest to też szansa dla klientów, którzy posiadają pewne zaległości w spłatach lub figurują w bazach dłużników.

Na polskim rynku pożyczkowym istnieje kilka firm, które udzielają pożyczek bez zdolności kredytowej. Choć nie wszystkie firmy mają tak niskie wymagania, to możemy znaleźć kilka z nich. Proces przyznawania jest taki sam jak w przypadku z wymaganą zdolnością kredytową. Firmy takie wychodzą z założenia, że nawet niski dochód czy drobne problemy ze spłatą nie powinny dyskwalifikować.

Kto może otrzymać taką pożyczkę ?

Z takiej pożyczki mogą skorzystać prawie wszyscy klienci, którzy spełniają wymogi formalne, czyli mają polskie obywatelstwo, mają odpowiedni wiek oraz spełniają wymagania. Wymogi są przeważnie niskie i możliwe do spełnienia przez większość klientów.

Czym różnią się takie pożyczki ?

Wiele osób zastanawia się, czy niższe wymogi przekładają się bardziej niekorzystne warunki takiej pożyczki. Jest to niepotwierdzona obawa i z tego punktu widzenia pożyczki bez zdolności kredytowej nie różnią się warunkami od tych z wyższymi wymaganiami. Przeciętne oprocentowanie wynosi od kilku do kilkunastu procent, a długość waha się od 3 – 4 do 36-48 miesięcy.

Źródło – https://bezzdolnoscikredytowej.pl/2017/05/25/jak-wyglada-sprawdzanie-zdolnosci-kredytowej/

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031