Polerowanie lakieru – korzyści

Wrzesień 4, 2018 / W kategorii: :  Motoryzacja
polerowanie_lakieru_katowice

Samochód pokryty jest delikatną powłoką lakierniczą. Jak delikatną, wie o tym każdy kierowca, który obserwował rysy na karoserii własnego auta. Aby zarysować karoserię wystarczy bardzo niewiele, jeden kamień, otwarcie drzwi samochodu obok, czy otarcie się o słupek parkingowy. Innym powodem niszczenia karoserii jest nieprawidłowa konserwacja.
Polerowanie lakieru Katowice
Lakier każdego samochodu składa się z trzech warstw. Bezpośrednio na karoserię kładzie się podkład chroniący auto przed korozją i zwiększający przyczepność kolejnych warstw. Kolejny to lakier bazowy nadający kolor i w końcu warstwa trzecia czyli lakier bezbarwny. Gdy karoseria auta zostanie porysowana wskutek uderzeń kamieni, czy aktu wandalizmu, najczęściej uszkodzony zostaje lakier bazowy aż po blachę karoserii. W takich sytuacjach polerowanie lakieru nic nie da, to zbyt delikatna i nieinwazyjna czynność. Jeżeli jednak powstałe rysy są płytkie i widać je w promieniach słońca może to znaczyć, że uszkodzona została wyłącznie warstwa lakieru bezbarwnego. I tego rodzaju uszkodzenia i porysowania można usunąć poprzez polerowanie lakieru.
Jak wygląda polerowanie lakieru?
Polerowanie lakieru w celu usunięcia powierzchownych rys polega na ścieraniu wierzchniej warstwy lakieru bezbarwnego pokrywającego karoserię. Czynność ta eliminuje większość zarysowań. Polerowanie lakieru stosuje się również do odświeżenia starego lakieru. Gdy samochód ma już sporo lat, powłoka lakieru zewnętrznego matowieje, ulega utlenianiu. Polerowanie lakieru przywraca blask pierwotnej barwy.
Polerowanie lakieru Katowice – ręczne i maszynowe
Polerowanie lakieru przeprowadza się na dwa sposoby. Może to być czynność  wykonywana ręcznie lub maszynowo. Do usługi polerowania potrzebna jest zawsze pasta polerska. Pasty różnią się między sobą stopniem ścieralności, dlatego potrzebne jest w tej kwestii doświadczenie. Jeżeli polerowanie lakieru odbywa się ręcznie można  wybrać pastę polerską o wysokim stopniu ścieralności. Jej ziarnistość i siła ludzkich rąk i tak nie spowoduje nadmiernego, czy niekontrolowanego starcia lakieru a w konsekwencji jego uszkodzenia wtórnego.
Jeżeli karoseria auta została porysowana nieco wyraźniej i głębiej do starcia lakieru niezbędna będzie maszyna polerska. Wykonując tę czynność mechanicznie należy pamiętać o umiarkowanym nacisku na wirujący krążek polerski. Połączenie siły urządzenia i zbyt ziarnista pasta polerska mogłyby zbyt głęboko zaingerować w powierzchnię lakieru. Najlepiej tego rodzaju usługę powierzyć doświadczonym pracownikom, którzy potrafią wyważyć wszystkie działania.
Polerowanie lakieru – odświeżanie
Odświeżanie lakieru to jedna z usług wykonywanych profesjonalnie w warsztatach samochodowych.Dzięki tej usłudze, która obejmuje całe auto, samochód odzyskuje swój pierwotny blask. Kolejną korzyścią jest usunięcie drobnych i powierzchownych zarysowań, ale przede wszystkim polerowanie niweluje efekt utleniania się barwy karoserii. Po wykonaniu tego rodzaju odświeżenia lakieru należy zabezpieczyć go dodatkową powłoką ochronną, choćby dobrym woskiem samochodowym.
Polerowanie lakieru –  korzyści:

usunięcie hologramów

usunięcie zarysowań kolistych

usunięcie zarysowań prostych

przywrócenie blasku

uzyskanie efektu lustra

Warto pamiętać o tej usłudze zawsze wtedy, gdy planujemy sprzedaż swojego samochodu. Usunięcie drobnych uszkodzeń, przywrócenie blasku karoserii jest szczególnie ważne i korzystne dla właściciela. A wykonane tuż przed sprzedażą skutecznie podnosi wartość samochodu.

Zobacz również:

http://www.rankingchwilowek.net.pl/na-czym-polega-renowacja-skorzanej-tapicerki/

 

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031