Opakowania foliowe z okienkiem zawsze się sprawdzają!

Październik 6, 2017 / W kategorii: :  Przemysł i technologia
opakowaniafolioweokienko

W czasach systemu słusznie minionego Opakowania foliowe z okienkiem, w które zapakowane były specjały i zabawki zagraniczne traktowane były przez wszystkich z namaszczeniem i czcią. W Polsce wtedy na półkach sklepowych był tylko ocet i ogórki, a to, co udało się jakimś cudem zdobyć – pakowano w to, co było pod ręką, papier, gazetę, prostą folię. Zachodnie Opakowania foliowe z okienkiem były więc dla Polaków symbolem lepszego świata, dobrobytu. Często po rozpakowaniu prezentu opakowanie było chowane na pamiątkę, a nie wyrzucane, jak to ma miejsce obecnie.

Opakowania foliowe z okienkiem służą jako ochrona różnych artykułów. Folia, przez którą możemy dokładniej zobaczyć produkt ma pełnić rolę dodatkowej zachęty do dokonania zakupu. Gdy już taki produkt w eleganckim opakowaniu trzymamy w dłoni i przez opakowanie widzimy go bardzo wyraźnie – trudno nagle odłożyć towar na półkę. Opakowania foliowe z okienkiem są charakterystyczne dla takich produktów, jak:

  • czekoladowe specjały
  • zabawkowe samochody
  • kosmetyki
  • lalki Barbie i inne
  • bielizna i odzież
  • buty
  • urządzenia mobilne, telefony, smartfony
  • zabawki i ozdoby świąteczne (np. na Święta Bożego Narodzenia)

Folia okienka zastosowanego w opakowaniu może mieć różny rozmiar. Czasem jest to zaledwie mały obszar w formie kwadraciku, innym razem przez folię da się zauważyć znaczną część prezentowanego produktu. Dzięki tym opakowaniom niepotrzebne jest stosowanie dodatkowych ozdób i innych form ozdoby, opakowania te same w sobie są niezwykle kolorowe i budzące pozytywne skojarzenia. Zabawki i ozdoby świąteczne po okresie świąt można w nich ponownie przechowywać. Chłopcy po rozpakowaniu nowego samochodu mogą stosować opakowanie jako formę zabawkowego garażu. Jeśli dbają o swoje zabawki, na pewno będą chcieli w opakowaniu przechowywać zabawki na czas ich spoczynku. Opakowania foliowe z okienkiem są bardzo praktyczne i wytrzymałe. Folia nie rwie się, a karton długo zachowuje sztywność. W ciągu każdego roku produkuje się kilka milionów opakowań z charakterystycznym okienkiem. Trafiają one potem do fabryk oraz hurtowni wszelkiego rodzaju. Warstwa kartonowa często dodatkowo pokryta jest warstwą charakterystycznego lakieru. To dlatego, że do produkcji etykiet i opakowań stosuje się lekko śliski papier, mający wysokie walory estetyczne.

Warto się również zapoznać z:

http://www.rankingchwilowek.net.pl/opakowania-foliowe-producent-prezentuje/

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728