Ogrodzenia boisk- złożony temat

Wrzesień 12, 2017 / W kategorii: :  Dom i budownictwo
ogrodzenia_boisk

Ogradzanie działki czy domku jest raczej łatwe. Jedyne co trzeba zrobić, to zdecydować się na konkretny rodzaj ogrodzenia, wybrać najlepsze modele i je wstawić. Dodatkowo trzeba wybrać jeszcze bramę czy drzwi, ale to już jest najmniejszy problem i w większości zależy po prostu od upodobań właściciela. Ogradzanie innych terenów  może być jednak znacznie bardziej kłopotliwe. Ze względu na różne potrzeby, trzeba będzie niejednokrotnie skorzystać z różnych materiałów. Może się zdarzyć też tak, że trzeba będzie zastosować trwalsze niż zwykle materiały, z uwagi na większe prawdopodobieństwo zniszczenia. Zwłaszcza, kiedy myśli się o powierzchniach użytkowych, eksploatowanych przez wiele osób trzeba mieć to na uwadze. Doskonałym przykładem będą tutaj boiska.

Ogrodzenia boisk są przede wszystkim bardzo różne. Mówimy tutaj o boiskach piłkarskich, amatorskich- takich, które są najczęściej użytkowane i też takie, które najczęściej spotykamy na naszych osiedlach. Łatwo jest wytykać błędne rozwiązania, ale samodzielne zaprojektowanie takiego boiska to coś bardzo ciężkiego. Zacząć należy od ogrodzenia samego terenu boiska- razem z łatkami oraz przestrzenią na około boiska. W zasadzie tutaj materiały mogą być dowolne, jeżeli mówimy o stosunkowo dużej powierzchni. Nawet, jeżeli piłka mocno wybita trafi w ogrodzenie, nie powinno mu się nic stać. Możemy więc zastosować nawet ogrodzenie siatkowe (ale mowa tu raczej o mocnej siatce), ale każde inne będzie tak samo dobre. Ważne też by zachować jakieś kanony estetyki- solidne kraty nie będą raczej dobrze widziane.

Kłopotliwa jest jednak powierzchnia nad bramkami. Każdy zgodzi się, że powinna ona być lepiej chroniona. Kopnięta piłka z wielką siłą może lecieć wysoko i szybko i komuś może się stać krzywda (albo ktoś może ponieść stratę). Dlatego warto postawić w takich miejscach wyższe i mocniejsze ogrodzenie. Idealnie nada się do tego ogrodzenie panelowe- najlepiej prętowe. Takie ogrodzenie powinno być naprawdę mocne, ponieważ może się zniszczyć od piłki lecącej z olbrzymią prędkością. Dodatkowo ogrodzenie w takich miejscach musi być odpowiednio wyższe, o czym warto pamiętać. Jeżeli ktoś będzie pamiętał o tych zasadach, nie będzie miał problemu z ogrodzeniem boisk.

Zainteresuje Cię także artykuł:

http://www.rankingchwilowek.net.pl/ogrodzenia-boisk-sportowych-najtaniej-tylko-u-nas/

 

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031