Marketing szeptany w marketingu internetowym

Październik 17, 2018 / W kategorii: :  Reklama
789

Marketing internetowy jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie rozpoznawalności firmy oraz zdobycie nowego klienta. Duże możliwości, jakie daje sieć, umiejętnie wykorzystywane przy pomocy dobrej agencji reklamowej, dają ogromne możliwości marketingowe. W tym artykule prezentujemy najlepsze pomysły na reklamę online oraz krótko je opisujemy.

 

Witryna internetowa — pozycjonowanie

Pierwszym i zarazem podstawowym pomysłem na marketing internetowy jest własna witryna internetowa. To na niej możemy zaprezentować swoje produkty i zdobyć klientów. Nie musimy na niej ograniczać opisów, gdyż mamy tyle miejsca ile tylko chcemy przeznaczyć na ten cel. Agencje reklamowe oprócz stworzenia witryny oferują również pozycjonowanie, czyli działania mające na celu umieszczenie jak najwyżej naszej strony w wynikach wyszukiwania Google. Jest to równoznaczne z tym iż klient po wpisaniu hasła “opony samochodowe” zobaczy na pierwszy miejscu naszą witrynę i w nią kliknie.

 

Serwisy społecznościowe

Marketing internetowy to przede wszystkim serwisy społecznościowe. Znajdziemy na nich wiele osób, które poszukują konkretnej firmy lub nawiążemy nowe kontaktu e biznesowe. Reklamy w takim miejscu zaowocuje wieloma zleceniami oraz zwiększeniem rozpoznawalności marki. Firmowy fanpage, który będzie pojawiał się w wynikach wyszukiwania, przyciągnie wielu zainteresowanych osób.

 

AdWords – Google

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na reklamę online są reklamy w wyszukiwarce Google. Widnieją One nad standardowymi wynikami wyszukiwania i są najbardziej widoczne. Osoba szukająca opon, która wpisze to hasło do wyszukiwarki, w pierwszej kolejności zobaczy reklamę naszej witryny. Model płatności za przejście na nią jest uczciwy a możliwość pozyskania w ten sposób klientów bardzo interesująca. Wiele agencji reklamowych prowadzi takie kampanie. https://arison.pl/oferta/marketing-internetowy/  jest dobrym przykładem, na którym można się wzorować. Działa na rynku od kilku lat, oferuje wiele usług, co świadczy o jej profesjonalizmie i cieszy się dobrymi opiniami klientów.

 

Marketing szeptany

Jedną z najszybciej rozwijających się metod marketingu jest marketing szeptany. Jego działanie polega na umieszczaniu w różnych miejscach internetu pozytywnych wpisów o naszej firmie lub usłudze. Są one wystawiane przez wiarygodne osoby, nienachalne i angażują odbiorcę do sprawdzenia oferty. Głównym mechanizmem, który zapewnia dużą skuteczność, jest fakt, że nowi klienci korzystają usług, które są polecane przez innych. Dzięki temu znacznie chętniej odwiedza naszą witrynę, jeśli do wyboru będą miały informacje o niej od zadowolonego klienta i inną anonimową firmę. Marketing szeptany dociera również do wąskiej i konkretnej grupy docelowej dzięki targetowaniu, co z kolei przekłada się na dużą efektywność działań.

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031