Kredyty dla firm – pomysł na rozwój działalności

Listopad 30, 2018 / W kategorii: :  Finanse i biznes
d

Przedsiębiorcy, których działalności funkcjonują od wielu lat na rynku, mogą otrzymać kredyt dla firm na znacznie łatwiejszych warunkach. Właściciele takich firm mogą liczyć też na znacznie szybsze formalności i korzystniejsze warunki kredytowania.

Czy więc nowo otwarte działalności mogą starać się o otrzymanie kredytu? Odpowiedź brzmi: Tak. Warto też zaznaczyć, że warunki kredytowania wcale nie muszą się znacznie różnić od tych, które mają starsze stażem firmy. Kredyt dla firm, które stawiają pierwsze kroki w biznesie, może bardzo pozytywnie wpłynąć na jej rozwój.

Instytucje finansowe nigdy nie mają stuprocentowej pewności, czy klient terminowo i bez problemów odda całą zaciągniętą kwotę. Jeżeli kontrahent figuruje jako osoba wypłacalna, a dodatkowo prowadzona przez niego działalność dobrze prosperuje, to znaczy, że ryzyko banku jest zdecydowanie mniejsze. Zazwyczaj banki podpisują umowę z przedsiębiorcą, który działa na rynku minimum 12 miesięcy, a nawet dwa lata. Źródło informacji https://habzafinanse.com.pl/


A zatem kredyt dla firm, które istnieją zaledwie od roku, jest możliwy. Banki starają się znaleźć złoty środek, aby zadowolić zarówno tych starszych stażem, jak i nowicjuszy. Po okresie 12 miesięcy instytucje finansowe mogą mieć wgląd do danych firmy z przynajmniej jednego zakończonego roku podatkowego. Niemniej jednak nowo otwarta firma nawet po roku działania nadal jest dla banku praktycznie wielką niewiadomą. W takiej sytuacji bank nie jest w stanie oszacować ryzyka, co z pewnością nie działa na komfort banku.

W dalszym ciągu nieliczne instytucje finansowe nie decydują się na współpracę z krótko istniejącymi przedsiębiorstwami. Kredyt dla firm najczęściej otrzymują małe i średnie firmy, od banków, które specjalizują się w obsłudze tego typu klientów.

Banki mają bardzo szerokie spectrum doświadczeń w udzielaniu produktów kredytowych. Na ich podstawie wiedzą, która branża ma szansę na dalszy rozwój, a która niestety nie. Dla młodego przedsiębiorcy zaciąganie się na ogromne kwoty też nie jest dobre. Nie zawsze wszystko idzie według ustalonego planu, wtedy można popaść w niemałe problemu finansowe, z których ciężko wyjść na prostą. Warto zastanowić się nad innymi możliwościami. Kredyt dla firm pod postacią limitu kredytowego na rachunku firmowym może okazać się wystarczający na start.

Sprawdź https://habzafinanse.com.pl/

 

 

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930