Kolonie survivalowe dla żądnych przygód

Marzec 28, 2019 / W kategorii: :  Sport i turystyka
Kids hiking in the trees .

Starsze dzieci uwielbiają przygody. Nie zawsze jednak mają sposobność w ich uczestniczyć, bo w dzisiejszych czasach przeżywa się je głównie jako bierny uczestnik, gdy gra się na komputerze, lub na konsoli. A warto wiedzieć, że nie tylko chłopcy marzą o przeżyciu czegoś, z czym nie mają styczności na co dzień, dziewczyny także chętnie uczestniczą w wyprawach, podczas których trzeba rozwiązywać zagadki i szukać tropów. W okresie letnim najpopularniejszą formą spędzania wolnego czasu jest chodzenie na basen. Dzieci, które spędzają wakacje w mieście, gdy tylko pozwala na to pogoda, udają się właśnie na kąpielisko.

Z czasem taka metoda spędzania czasu może się znudzić, dlatego to właśnie rodzice powinni zorganizować dzieciom czas w taki sposób, żeby po powrocie do szkoły, a więc do obowiązków, z rozmarzeniem wspominali okres wakacji i opowiadali kolegom, jakie przeżyli przygody. Wielu rodziców nie ma czasu na to, żeby pokazywać swoim pociechom, jakie zasady obowiązują w lesie, a także, jak w nim przetrwać, gdy zaszła taka konieczność. A zarówno młodsi, jak i starsi, bardzo chcieliby posiąść taką wiedzę. W tym celu można wybrać odpowiedni obóz dla dzieci, na którym kogis.pl zaprezentuje, jak można spędzić aktywnie czas, a przy tym wiele się nauczyć. Tego typu atrakcje są polecane dzieciom w starszym wieku, bo są na tyle sprawne manualnie, że mogą poradzić sobie z obsługą noża, czy łuku. Oczywiście wszystko to odbywa się pod nadzorem osoby dorosłej, ale dziecko nabiera pewności siebie, bo wie, że jest w stanie poradzić sobie w nietypowej sytuacji. W zależności od tego, jaką ofertę dokładnie się wybierze, na takie atrakcje można liczyć. Dla dzieci w tym wieku, a więc żądnych przygód, najciekawsze wydają się wakacje, podczas których można samodzielnie zbudować szałas.

Buduje się go za pomocą dostępnych w lecie cudów natury, a więc liści i patyków. Bardzo często używa się także mchu, który może okazać się dobrym materiałem do skonstruowania posłania. Gdy schron jest już gotowy, to można nadać mu ciekawą nazwę, na przykład Kogis.

Drugą atrakcją jest możliwość nabycia umiejętności rozpalania ogniska w warunkach leśnych. Dzieci uczą się obchodzić z ogniem i dowiadują się, jak go kontrolować. A więc kiedy i w jakich warunkach można go rozpalić w lesie. Po takim kursie są świadome niebezpieczeństwa, ale także potrafią działać, jeśli są świadkami rozprószenia ognia. Kolonie survivalowe to dobra okazja do tego, żeby dowiedzieć się czegoś o otaczającym świecie. Zobaczyć, jak to jest, gdy ma się do dyspozycji ograniczone narzędzia i nie ma możliwości, żeby pójść do sklepu i skorzystać z nowoczesnych akcesoriów. Większość narzędzi należy wykonać samodzielnie, a potem ich użyć. Tylko w ten sposób można samodzielnie zbudować szałas i rozniecić ogień. Jako dodatkowe urozmaicenie uczestnicy kolonii mają szansę ugotować na własnoręcznie rozpalonym ognisku obiad.

Mają do dyspozycji garnek i jedzenie, ale samodzielnie muszą je przyrządzić. To nie lada frajda dla dzieciaków, bo czują się wtedy dorosłe i mają świadomość tego, że są w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji. Po całym dniu należy po sobie posprzątać. A to z kolei uczy odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji swoich czynów. W lesie zawsze należy pozostawić porządek i zadbać o to, żeby ogień był ugaszony. Dopiero gdy zadba się o te wszystkie detale, to można opuścić miejsce i udać się do ośrodka. Odpocząć po ciężkim, ale pełnym wrażeń dniu w dziczy. Kolejnego dnia można powrócić i zmierzyć się z innym wyzwaniem.

Przeczytaj więcej https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/survivalowe/

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930