Jak przygotować się do Bożego Narodzenia?

Listopad 14, 2018 / W kategorii: :  Pozostałe
ff

Czas leci nieubłaganie i wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Wydaje się nam że mamy jeszcze mnóstwo czasu i ze wszystkim zdążymy. Nie oszukujmy się, bo przecież u wielu z nas okres przedświąteczny to istne szaleństwo. Kilka dni przed Wigilią wpadamy  w panikę i robimy wszystko naraz. Robimy przedświąteczne zakupy, kupujemy prezenty i sprzątamy cały dom. I na dodatek trzeba samemu sobie z tym poradzić. Aby tego uniknąć powinniśmy już teraz zaplanować większość rzeczy i skupić się na przygotowaniach. Co możemy zrobić wcześniej?

Od czego zacząć przygotowania?

Wiele rzeczy możemy przygotowac dużo wcześniej i nie odkładać ich na ostatnią chwilę. Ważne jest aby sporządzić listę rzeczy do zrobienia. Dlatego usiądź już dziś i weź do ręki kalendarz i pozapisuj co masz do zrobienia w danym dniu. Przede wszystkim ustal budżet na święta  podziel go na części. Jedną zostaw na jedzenie a drugą przeznacz na prezenty. Po zrobieniu listy prezentów zakup je jak najwcześniej. Nie zapomnij przy tym o papierowych torbach ozdobnych oraz o

opakowaniach tekturowych na prezenty, które mogą ulec szkodzeniu.  Bardzo fajnym pomysłem na prezent może być zlecenie druku kalendarza z fotkami całej rodziny. Można to zrobić w drukarni offsetowej https://ragus.pl/. Jest to zarazem piękny i praktyczny przedmiot. Gdy już mamy zakupione prezenty to powinniśmy sporządzić listę osób do których wyślemy świąteczne kartki. Musimy zakupić i wyslać je przynajmniej dwa tygodnie przed świętami.

Co jeszcze jest ważne?

Bardzo ważne jest rozplanowanie porządków przedświątecznych i ustalenie menu na nie i zrobienie listy zakupów. Wiele produktów można kupić wcześniej i mieć je w domu. Porządki też lepiej zrobić dużo wcześniej, aby podczas świąt nie być zbytnio zmęczonym. Każda kobieta powinna umówić się jeszcze do kosmetyczki i zadbać w tym czasie o siebie. Jeśli chodzi o gotowanie to wiele potraw można zrobić wcześniej i zamrozić. Zyska się w ten sposób czas na odpoczynek przed świętami. Pamiętajcie, że do przygotowań do świąt angażować całą rodzinę. W ten sposób można wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój.

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930