Jak kupić wymarzony dom

Luty 16, 2016 / W kategorii: :  Dom i budownictwo
izolacja_wilgoc_dom

Jak to się mówi prawdziwy mężczyzna powinien zasadzić drzewo, spłodzić potomka i wybudować dom. O ile te dwa pierwsze punktu jest stosunkowo łatwo zrealizować, to ten ostatni już nie koniecznie.

Dom nie jest zwykłą rzeczą, to poważna inwestycja, w dodatku najczęściej na długie lata, dlatego zakup nowego domu wymaga gruntownego przygotowania i szczegółowej analizy.
Żeby kupić dom i nie żałować dokonanej transakcji, należy w pierwszej kolejność sprawdzić jego lokalizację, czyli gdzie dokładnie się znajduje, co jest w jego bezpośrednim sąsiedztwie, czy na przykład gdzieś nieopodal nie przechodzi linia kolejowa, bo dla niektórych może być to poważny problem albo czy gdzieś niedaleko nie sąsiaduje wysypisko śmieci czy oczyszczalnia ścieków, chyba nikt nie marzy o takim sąsiedztwie. Jak widać, zakup nowego domu powinien być poprzedzony bardzo szczegółowym rekonesansem zarówno najbliższej okolicy, jak i nieco dalszej. Najlepiej jest także odwiedzić miejscowy urząd gminy i poprosić o pokazanie map miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni. na takiej mapce widać również czy nasz dom nie stoi w jakiejś dziwnej strefie, np. jakiegoś parku krajobrazowego, co może utrudnić nam korzystanie w przyszłości z naszej działki.

W gminie dowiemy się również jakie inwestycje są planowane w miejscu gdzie stoi nasz wymarzony dom, może będzie niedługo położona nowa nawierzchnia albo budowana kanalizacja – jeśli jeszcze jej tam nie ma. Kupując dom trzeba sprawdzić jaka jest sprawa z jego mediami, czy prąd woda i gaz są w nim dostępne oraz oczywiście kwesta wcześniejszej kanalizacji, czy jest czy może dom wyposażony jest w szambo albo przydomową oczyszczalnię. Wszystkie te czynniki są niezwykle ważne, ponieważ zakup nowego domu wiąże się zawsze z dużymi kosztami to koniecznie trzeba jeszcze sprawdzić, ponieważ mogą one znacznie wpłynąć na wysokość ceny nieruchomości. Zakup nowego domu jest niejako nowym początkiem w życiu dlatego warto zacząć wszystko od jak najlepszej strony i bez problemów, cieszyć się swoim nowym domem.

Opublikowano dzięki:

Domy Jesionowa Aleja Zabrze

 

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930