Betony nowoczesne – budownictwo na miarę XXI wieku

Marzec 3, 2018 / W kategorii: :  Dom i budownictwo
cement

Betony nowoczesne – budownictwo na miarę XXI wieku

Powiększająca się infrastruktura miast i wsi, dynamicznie zmieniające się potrzeby mieszkańców czy polityka proekologiczna w znacznym stopniu wpływają na działania inwestorów. W zakresie budownictwa wymaga się dziś rozwiązań nowoczesnych, takich, które będą zgodne z nowo ustalanymi zasadami. Nie tylko w zakresie planowania i projektu, ale również przy wyborze materiałów budowlanych – takich jak cementy i betony.

Słowo „beton” kojarzy się z czymś raczej konserwatywnym, jednolitym, z czymś niemożliwym do zmienienia. Jednak w budownictwie jest to jak najbardziej mylne – producenci betonu, tak jak każdy inny przedsiębiorca, idą z duchem czasu i cały czas tworzą nowe produkty, a to wszystko w celu spełnienia potrzeb postępowych klientów. Dlatego właśnie pojawiają się na rynku całkiem nowoczesne rodzaje materiałów; o niektórych z nich dowiesz się w tym artykule.

EasyBet – wytrzymałość w prostocie

Sam się odpowietrza i zagęszcza pod własnym ciężarem – architektoniczny beton samozagęszczalny EasyBet jest wytrzymały, trwały i sam w sobie gwarantuje estetyczny wygląd. Dzięki swojej naturze jest bardzo prosty w użyciu i jednocześnie niezawodny; sam rozlewa się w formie, co pozwala na dokładne odwzorowanie powierzchni, nawet tych skomplikowanych i nieregularnych. Okazuje się szczególnie przydatny w sytuacjach, gdzie zwykłe zagęszczanie jest utrudnione ze względu na np. zbyt gęsto rozłożone zbrojenie.

Gdzie więc może być stosowany? Np. do posadzek, gdyż dzięki swoim właściwościom potrafi samemu się wypoziomować. Równie świetnie sprawdza się w elementach wielkogabarytowych, w przypadku których tradycyjne zagęszczanie jest czasem wręcz niemożliwe. No i jest to oczywiście niezawodny beton architektoniczny – skomplikowane formy nie stanowią dla niego problemu.

QuickFloor – szybkość i dokładność

Jeśli potrzeba betonu, który rozlewa się i schnie w szybkim tempie, a przy tym jest precyzyjny, to QuickFloor będzie najlepszą odpowiedzią. Ten uniwersalny beton nadaje się niemal wszędzie przy rozlewaniu podłóg – jego przystępność pozwala na użycie zarówno w nowoczesnym budownictwie jak i przy remoncie starszych budowli. Jest więc przydatny do budynków mieszkalnych, biurowych czy budynków publicznych, takich jak hale. Beton jest trwały, nieszkodliwy dla zdrowia, z łatwością wypełnia szczeliny i sam się poziomuje – materiał w zasadzie idealny przy każdej inwestycji budowlanej. Szczególnie gdy się planuje ogrzewanie podłogowe!

EkoCrete – ekologia przede wszystkim

Jeśli chcemy skorzystać z betonu, który zachowuje wszystkie parametry zwykłego, a jest jednocześnie przyjazny środowisku, to EkoCrete wydaje się najlepszym wyborem. Stworzony z wysokojakościowych cementów i składników mineralnych oraz przy pomocy recyklingu materiałów – wynikiem jest doskonały materiał i do tego proekologiczna. Przy wzmożonej ochronie środowiska naturalnego w XXI wieku ta oferta może się okazać zachęcająca dla każdego inwestora.

InfraBet – drogi i mosty jak nigdy dotąd

Każdy z nas wie, że trasy samochodowe potrafią szybko się zużywać. Przejeżdżające pojazdy powodują ogromne obciążenia, zaś zmieniające się warunki pogodowe potrafią prowadzić do nieprzyjemnych skutków (jak np. oblodzenie) i tym samym niszczą jakość drogi. Z tym radzi sobie beton InfraBet: odpowiednio zaprojektowana mieszanka, wytrzymała i odporna, która przy właściwej pielęgnacji może starczyć na wiele lat eksploatacji. Jest dodatkowo przyjazna kierowcom – powierzchnia ma dobrą nośność jak i przyczepność, a jasny kolor poprawia bezpieczeństwo w ruchu.

Te, jak i inne nowoczesne betony, oferuje polska firma Górażdże. Dokładne informacje o całym asortymencie i działaniach producenta można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej (https://www.gorazdze.pl/). Firma jest obecnie liderem na polskim rynku produkcji cementu i betonu – efekty ich prac można zobaczyć już w wielu miejscach w Polsce, między innymi na autostradach.

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728